Key Account Manager (Branża Środowiskowa)

Eurofins Scientific is an international life sciences company, which provides a unique range of analytical testing services to clients across multiple industries. The Group believes it is the world leader in food, environment, pharmaceutical and cosmetics products testing and in agroscience CRO services. It is also one of the global independent market leaders in certain testing and laboratory services for genomics, discovery pharmacology, forensics, CDMO, advanced material sciences and for supporting clinical studies. In addition, Eurofins is one of the leading global emerging players in specialty clinical diagnostic testing.

W 2022 r. Eurofins osiągnęło przychód na poziomie 6.7 mld euro, zatrudniając około 61 000 pracowników w ok. 900 laboratoriach w 61 krajach.

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska
  • Promocja usług Eurofins;
  • Pozyskiwanie nowych klientów głównie w zakresie: pomiary emisji; zanieczyszczeń do powietrza, pomiary na stanowiskach pracy, hałas środowiskowy, dokumentacja środowiskowa;
  • Budowanie i utrzymywanie efektywnych relacji z klientami;
  • Realizacja strategii sprzedażowej i wynikającego z niej planu;
  • Bieżące raportowanie i inne aktywności administracyjne związane z procesem sprzedażowym;
  • Przygotowywanie ofert handlowych;
  • Analiza trendów rynkowych;
  • Efektywna współpraca z zespołem Obsługi Klienta na poziomie laboratoriów Grupy Eurofins.
Wymagania
  • Wykształcenie min. licencjackie w obszarze ochrony środowiska lub inżynierii środowiska;
  • Znajomość rynku usług środowiskowych;
  • Doświadczenie w nawiązywaniu długofalowych relacji z klientami;
  • Podstawowa znajomość aktów prawnych w zakresie ochrony środowiska;
  • Ukierunkowanie na realizację celów, planów sprzedażowych;
  • Umiejętności negocjacyjne;
  • Czynne prawo jazdy kat. B;
  • Znajomość pakietu MS Office;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
Oferujemy
  • Stabilne zatrudnienie - firma będąca liderem w swoim obszarze;
  • Umowę o pracę na pełen etat;
  • Praca mobilna;
  • Pakiet niezbędnych narzędzi do pracy;
  • Możliwości rozwoju;
  • Pracę w dynamicznym zespole;
  • Pakiet benefitów: medyczny Lux-Med, dofinansowanie do karty Multisport, ubezpieczenie grupowe.